تبلیغات
تبلیغات ویژه X
هر چی بخوای +
هر چی بخوای +

درباره وبلاگ

موضوعات

آخرین نوشته ها

نویسندگان

پیوند ها

آرشیو مطالب

پیوندهای روزانه

آمار سایتادعای عجیب دانشمندان : بزرگسالان خشن در كودكی زیاد آب نبات می خوردند!

دانشمندان ولزی دریافتند افرادی كه در دوران كودكی خود به میزان قابل ملاحظه ای آب نبات می خورند در بزرگسانی با بیشترین احتمال توسعه رفتارهای خشونت طلبانه مواجه می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه كاردیف در ولز با مطالعه بر روی 17 هزار و 500 فرد، عادت آب نبات خوردن آنها در كودكی و سوء پیشینه جزائی آنها در بزرگسالی را مورد بررسی قرار دادند.

نتایج این تحقیقات نشان داد احتمال بروز رفتارهای خشونت طلبانه در 34 سالگی در كسانی كه در دوران كودكی هر روز شكلات و آب نبات می خوردند 69 درصد و این احتمال در بین كسانی كه به صورت یك عادت روزانه در كودكی آب نبات نمی خوردند 42 درصد بود.

این دانشمندان در این خصوص اظهار داشتند: "این ارتباط از دلایل بیولوژیكی مثل حضور مواد مخدر شیمیایی در آب نباتها نشأت نگرفته است بلكه بیشتر به شكل آموزش رفتاری ناصحیح مربوط می شود. دادن مرتب شكلات و آب نبات به كودكان به آنها یاد می دهد كه برای به دست آوردن چیزی نیاز به اصرار بیش از حد است و این می تواند آنها را به رفتارهای ناهنجار رهنمون كرده و در پایان آنها را به بزهكاری وادار كند."

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، به گفته این محققان، این مسئله می تواند دلیل دیگری نیز داشته باشد. به طوری كه دادن آب نبات زیاد به كودك اغلب به معنی آن است كه كودك عصبی، نا آرام و خشونت طلب است. در حقیقت والدین برای آرام كردن كودكان عصبی خود به عنوان جایزه به آنها مقدار زیادی آب و نبات و شكلات می دهند.
دوشنبه 13 مهر 1388 توسط مریمBlog Skin